ایوان اولین بورس سهام خود را آغاز کرد و 322 میلیون دلار جمع کرد تا جاه طلبی های خود را در فناوری خدمات خانگی تقویت کند

ایوان اولین بورس سهام خود را آغاز کرد و 322 میلیون دلار جمع کرد تا جاه طلبی های خود را در فناوری خدمات خانگی تقویت کند
ایوان اولین بورس سهام خود را آغاز کرد و 322 میلیون دلار جمع کرد تا جاه طلبی های خود را در فناوری خدمات خانگی تقویت کند

ایوان اولین بار در بورس سهام خود ظاهر می شود ، همانطور که از طریق پخش مستقیم در میدان تایمز نیویورک مشاهده می شود.
مت ارلیچمن ، کارآفرین سریال ، پس از مواجهه با چالش هایی در هنگام ساخت خانه خانواده اش ، الهام گرفت که ایوان را راه اندازی کند. هشت سال بعد ، او فقط شرکت را از همان خانه عمومی برد.
مدیرعامل Porch صبح روز پنجشنبه از طریق ویدئویی از سیاتل گفت: "ما هم اکنون این فرصت را پیدا کرده ایم که آنچه را که هدف آن بودیم بسازیم."
با این اوصاف ، شرکت فناوری خدمات خانگی مستقر در سیاتل اولین بار در بازار سهام خود شرکت کرد – بیش از 322 میلیون دلار از طریق ادغام با PropTech Acquisition Corp. ، یک شرکت خرید هدف ویژه با معاملات عمومی و سرمایه گذاری خصوصی از شرکت مدیریت Wellington.
سرمایه بازار Porch در اولین عرضه عمومی خود ، بر اساس قیمت سهام اولیه 15 دلار برای هر سهم ، و پول نقد در دست ، به بالای 1 میلیارد دلار رسید. این شرکت که به طور رسمی با نام گروه ایوان شناخته می شود ، با علامت تیکر "PRCH" تجارت خواهد کرد.

نماد تیکر PTAC اکنون در 24 دسامبر رسماً به PRCH تغییر می کند. کریسمس را به همه کسانی که طی این سالهاPorchGroup ،PorchDotCom ،hireahelper و ISN را با من ساخته اند مبارک!
– مت ارلیچمن (mattehrlichman) 22 دسامبر سال 2020
Porch پنجمین شرکتی از ایالت واشنگتن است که در سال 2020 با ورود به شرکت بازاریابی ZoomInfo به بورس عرضه می شود. شرکتهای بیوتکنولوژی Silverback Therapyics و Athira Pharma؛ و شرکت فناوری سلامت Accolade.
این یکی از حدود 220 شرکتی است که امسال با ادغام در یک شرکت خرید هدف ویژه یا SPAC ، جهش ایجاد می کند. آنها همچنین به عنوان شرکت های چک سفید شناخته می شوند ، آنها از طریق IPO های خود سرمایه جمع می کنند و سپس از درآمد حاصل برای خرید استفاده می کنند.
یک نمونه اخیر شرکت خرید مسکن Opendoor Technologies مستقر در سانفرانسیسکو بود که روز دوشنبه از طریق SPAC به عنوان یک زنگ خطر احتمالی برای شروع Porch’s به عنوان یک شرکت دیگر در بخش املاک و مستغلات به بازار عرضه شد. سهام اوپندور قبل از سقوط در روزهای اخیر در اولین روز معاملات خود 6 درصد جهش کرد.
سهام ایوان فقط بالای 15 دلار برای هر سهم معاملات در هوا معلق بود ، کمی بالاتر از قیمت بسته شده 14.81 دلار PropTech یک روز قبل ، از ساعت 7:35 صبح به وقت اقیانوس آرام صبح پنجشنبه ، حدود یک ساعت به معاملات خود ادامه داد.
غلبه بر بحران پول نقد
برای Porch ، این اولین دوره جدیدی است و تزریق سرمایه مورد نیاز را فراهم می کند.
هشت سال پیش تاسیس شد ، ایوان هنوز نتوانسته سود کسب کند. بر اساس پرونده های عمومی انجام شده در رابطه با ادغام PropTech ، سال گذشته 103 میلیون دلار ضرر خالص با درآمد 77.6 میلیون دلاری ثبت کرده است. موجودی نقدی آن از ژوئن 3.9 میلیون دلار بود. طبق بیانیه ثبت اس -4 خود ، در پایان سال گذشته ، ضررهای مکرر و کمبود سرمایه در گردش آن ، حسابداران آن را وادار به "تردید اساسی" در مورد توانایی خود برای ادامه کار به عنوان یک نگرانی ادامه داد.
با تصویب تقریباً به اتفاق آراholders سهامداران PropTech ، Porch 173 میلیون دلار از طریق ادغام ، به علاوه 150 میلیون دلار از Wellington دریافت خواهد كرد و بیش از 322 میلیون دلار درآمد ناخالص آن قبل از هزینه های معامله و پرداخت بدهی به آن می دهد.
مدیر ارشد و بنیانگذار ایوان ، مت ارلیچمن اوایل این هفته از طریق زوم در دفتر خانه خود صحبت می كند. پشت او آرم چهار شرکتی وجود دارد که وی به عنوان بنیانگذار یا مدیر اجرایی با آنها درگیر بوده است: CampRegister ، Thriva ، ActiveNetwork و Porch.
ارلیچمن این هفته در مصاحبه ای با GeekWire گفت: این معامله "در حالی که ما به جلو حرکت می کنیم ، یک ترازنامه بسیار قوی به ما می دهد که می توانیم با استفاده از آن ، تجارت خود را به صورت ارگانیک و غیرآلی رشد دهیم."
این شرکت در اوایل ماه جاری به سرمایه گذاران گفت که انتظار دارد در سال آینده حداقل چهار نرم افزار اضافی به عنوان سرویس دهنده خریداری کند.
ایوان در سال 2012 تاسیس شد و بیش از 120 میلیون دلار سرمایه در طول عمر خود به عنوان یک شرکت خصوصی از سرمایه گذاران از جمله SVAngel ، Valor Equity Partners ، Funders Fund ، Battery Ventures ، Moderne Ventures و دیگران جمع کرد. یکی دیگر از سرمایه گذاران Lowe's Home Improvement بود که یکی از مهمترین شرکای اولیه Porch بود و در اوایل تاریخ شرکت از طریق بازار Porch خدمات بهبود خانه را به مشتریان خود ارائه می داد.
شرکت PropTech Acquisition با همکاری مدیران عامل توماس هنسی و جوزف بک ، دو سرمایه گذار مستقر در لس آنجلس که قبلاً به عنوان مدیران ارشد سرمایه گذاری در اداره سرمایه گذاری ابوظبی کار می کردند ، هدایت می شود. این شرکت در سال 2019 با پیشنهاد اولیه 172.5 میلیون دلاری با هدف انجام چنین معامله ای به سهام عمومی رسید.
ارلیچمن گفت ، ایوان مقر اصلی آن در سیاتل باقی خواهد ماند ، اما از نظر جغرافیایی توزیع بیشتری داشته است. این شرکت از ژوئن سال 2020 دارای 370 کارمند تمام وقت بوده است که بیشتر آنها در ایالات متحده هستند و 539 پیمانکار مستقل تمام وقت اضافی با توجه به پرونده های SEC ، در زمینه پشتیبانی ، عملیات و فروش کار می کنند ، در درجه اول در مکزیک و هند.
چگونه ایوان چرخش دارد
در این عکس از پرونده که توسط Porch در سال 2013 تهیه شده است ، Matt Ehrlichman مدیر عامل شرکت Porch در بیرون از خانه خود ایستاده است ، در آن زمان در دست ساخت است.
ارلیچمن این شرکت را پس از تجربه ساخت یک خانه تأسیس کرد ، وی را متقاعد کرد که نیاز به یک بازار آنلاین بهتر برای خدمات خانه دارد.
پورچ پس از تمرکز اولیه در ارائه داده های بهسازی خانه برای مصرف کنندگان ، خود را بعنوان ارائه دهنده نرم افزار برنامه ریزی منابع سازمانی (ERP) و مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) به شرکتهای خدمات خانگی ابداع کرد. از مجوزهای نرم افزاری و هزینه های معامله ای که هنگام اتصال خریداران مسکن به مشاغل مسکن ، نمایندگان بیمه ، شرکت های اتوماسیون و امنیت خانه ، شرکت های تلویزیون / اینترنت و سایر ارائه دهندگان خدمات دریافت می کند.
ایرلیچمن گفت: نقص در مدل تجاری اصلی Porch یکی از کلیدی ترین درسهایی بود که در روزهای اولیه شرکت آموخت.
وی گفت: "ما در پروژه های خانه به مردم كمك می كردیم ، اما واقعیت این است كه ارزش مصرف كننده نسبتاً كم بود."
در مدل تجاری جدید آن ، شرکت ها می توانند برای استفاده از این نرم افزار هزینه های مکرر بپردازند ، یا اگر توافق کنند که به Porch دسترسی به اطلاعات خریداران خانه را بدهند ، می توانند از این نرم افزار به صورت رایگان استفاده کنند. ارائه اولیه سرمایه گذار برای ادغام PropTech ، این سناریو را به عنوان گزینه مورد نظر شرکت توصیف کرد. طبق اطلاعات ارائه شده ، مشتریانی که داده های آنها را به اشتراک می گذارند ، شش برابر بیشتر از هزینه پرداختی برای نرم افزار برای Porch هستند.

ایوان این اطلاعات را پیش از بسیاری دیگر بدست می آورد و از آنها به عنوان یک مزیت استراتژیک استفاده می کند و پیشنهاد می دهد هنگام تصمیم گیری عمده خرید ، به عنوان دربان خریداران مسکن باشد.
ارلیچمن گفت: "همه این خدمات برای مصرف کننده بسیار باورنکردنی و از ارزش فوق العاده بالایی برخوردار هستند به طوری که واقعاً کار ما را آسان تر و مقیاس پذیرتر کرده است و واقعاً مقدار زیادی از این رشد و پتانسیل مورد نظر ما را باز کرده است." .
این شرکت کل بازار آدرس پذیر خود را 220 میلیارد دلار تخمین زده است.
ایوان در طی سالهای اخیر با انجام یک سری خرید سهم بازار خود را در نرم افزار و خدمات خانگی ایجاد کرده است. این گزارش می گوید حدود 11000 شرکت از نرم افزار آن که از طریق مارک های ایوان مانند HireAHelper و شبکه پشتیبانی بازرسی ارائه می شود استفاده می کنند.
ارائه سرمایه گذار برای معامله در ماه جولای ، برای اولین بار بودجه مالی Porch را فاش کرد ، نشان می دهد درآمد بیش از 55 درصد از 36 میلیون دلار در 2018 به 57 میلیون دلار در 2019 افزایش یافته است ، به ترتیب با ضررهای قبل از مالیات 29 میلیون و 30 میلیون دلار.
پورچ در آن زمان گفت که انتظار 73 میلیون دلار درآمد برای سال 2020 را دارد و ضرر خود را قبل از مالیات به 10 میلیون دلار کاهش می دهد. پیش بینی درآمد 120 میلیون دلاری در سال 2021 با سود 7 میلیون دلاری قبل از مالیات.
این شرکت در تماس با سرمایه گذار در ماه دسامبر راهنمای خود را به روز نکرد ، اما ارلیچمن گفت که در تماس با درآمد سه ماهه اول خود تخمین های جدیدی ارائه خواهد کرد.
سال غلتکی
ایوان به عنوان شرکت های تجاری عمومی که ثروتشان با بازار املاک و مستغلات گره خورده است به شرکت های فنی سیدل Redfin و Zillow می پیوندد.
ارلیچمن گفت ، تجارت ایوان "هنگامی که در اوایل سال تقریباً خرید مسکن مسدود شد ، قبل از بازگشت به بازار مسکن در نیمه دوم سال ،" ضربه قابل توجهی "پیدا کرد. سوابق نشان می دهد که Porch در آوریل 8.14 میلیون دلار وام قابل بخشش از طریق برنامه حمایت از حقوق و دستمزد وزارت خزانه داری ایالات متحده دریافت کرده است.
این شرکت در پرونده SEC اظهار داشت: "از مارس 2020 تا ژوئن 2020 ، ما حقوق برخی از کارمندان را کاهش دادیم و برخی از کارمندان را تا حدی یا به طور کامل خسته کردیم. پس از این دوره ، ما کارمندان خاصی را که مورد خشم و شکنجه قرار گرفته بودند ، بازگردانیدیم. پس از ژوئن 2020 ، به برخی از کارمندان اجازه داده ایم که بخشی از غرامت خود را به جای حقوق ، از حقوق خود دریافت کنند. "
ایرلیچمن گفت: تجارت ایوان باید از استحکام مداوم خود در بازار مسکن در سال آینده بهره مند شود. وی گفت: "ما از موقعیت كلی برخوردار هستیم زیرا این امر به اقتصاد كلان مربوط می شود ، زیرا افراد بیشتری خانه می خرند ، افراد بیشتری از مراكز شهر خارج می شوند و افراد بیشتری فضای بیشتری می خواهند."
ارلیچمن ، که در منطقه سیاتل بزرگ شده است ، در دانشگاه استنفورد تحصیل کرد. وی بنیانگذار شرکت نرم افزاری کمپ تابستانی CampRegister بود که به شرکت نرم افزار مدیریت رویدادهای Thriva تبدیل شد. Thriva در سال 2007 با بیش از 60 میلیون دلار به Active Network Inc فروخته شد ، جایی که Ehlichman مدیر ارشد استراتژی بود که منجر به بیش از IPO شرکت 2011 شد.
ایرلیچمن در سال 2013 در یک کافی شاپ سیاتل با GeekWire صحبت کرد و گفت که یکی از اهداف او ساخت "شرکت بزرگ بعدی سیاتل" است. وی با یادآوری این هدف در این هفته ، گفت: موقعیت جدید سرمایه شرکت و دسترسی به بازارهای عمومی ، آن را در موقعیت بسیار بهتری برای پیگیری این فرصت قرار می دهد.
با این حال ، این بار ، او به دلیل همه گیری ، از خانه خود ، جایی که در تمام مراحل عمومی کردن شرکت شرکت کرده بود ، در حال صحبت درباره زوم بود.
وی گفت: "این خانه ای است كه از این چیز الهام گرفته است." "این دایره کامل است."
! تابع (f ، b ، e ، v ، n ، t ، s)
{if (f.fbq) بازگشت ؛ n = f.fbq = تابع () {n.callMethod؟
n.callMethod.apply (n ، آرگومان ها): n.queue.push (آرگومان ها)}؛
if (! f._fbq) f._fbq = n؛ n.push = n؛ n.loaded =! 0؛ n.version = '2.0'؛
n.queue = []؛ t = b.createElement (e)؛ t.async =! 0؛
t.src = v؛ s = b.getElementByTagName (ه) [0]؛
s.parentNode.insertBefore (t، s)} (پنجره ، سند ، 'اسکریپت' ،
'https://connect.facebook.net/en_US/fbevents.js')؛
fbq ('init'، '451545185034187')؛
fbq ("آهنگ" ، "PageView") ؛