عوارض لیپوماتیک

عوارض لیپوماتیک چیست؟

یکی از بهترین روش های از بین بردن چربی های اطراف شکم رژیم غذایی است. ولی اگر رژیم غذایی در از بین بردن این چربی ها اثری نداشت می توان از روش جراحی استفاده کرد. اگر چربی های اطرف شکم از محدوده قفسه سینه بیشتر باشد برای قلب می تواند خطرناک باشد. روش های جراحی مختلفی برای از بین بردن چربی ها وجود دارد که یکی از آنها روش لیپوماتیک می باشد.

این دستگاه با ایجاد امواج اولتراسونیکی در جهات مختلف و با حرکت لرزشی و ویبریشن، چربی را از حالت جامد به مذاب تبدیل کرده و سری مکش و ساکشن، چربی را از بدن خارج می کند و لاغری با لیپوماتیک را فراهم می آورد. دکتر پژوا سلیمان زاده دارای بورد جراحی عمومی پلاستیک، ترمیم و زیبایی با روش های نوینی و با استانداردهای بالا به انجام جراحی لیپوماتیک دکتر پژوا سلیمان زاده می پردازد. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره های 02122770582 و 09129330252 تماس گرفته و یا برای ارتباط با دکتر با اینستاگرام وی در ارتباط باشید.

لیپوماتیک

طی لیپوماتیک یک یا دو سوراخ ریز در محل مورد نظر مانند شکم یا پهلو ایجاد می شود و وسیله ظریفی به نام آندوسکوپ یا کانولا وارد بافت چربی پوست می شود و با ایجاد حرکاتی و ساطع کردن امواج اولتواسونوگرافی بافت چربی از حالت جامد به مذاب تبدیل می شود و توسط همان کانولاها چربی به شکل مذاب خارج می شود و در طی یک روند سه الی 4 ساعته حجم چربی زیادی را می توان خارج کرد. برای این کار معمولا به بیهوشی نیازی نیست و فرد با وجود آرام بخشی متوسط تا عمیق بدون ایجاد درد می توان مناطق وسیعی از بدن را در یک جلسه تحت درمان قرار داد و نتایج خوبی دریافت کرد. انجام لیپوماتیک به منظور کاهش وزن نیست عملی است که برای کاهش سایز بدن و کاهش چربی های موضعی انجام می شود و نباید توقع کاهش وزن چندانی داشت.

افتادگی پوست بعد از لیپوماتیک

اگر افتادگی پوست به علت زایمان های مکرر و لاغری های شدید نباشد و صرفا به دلیل تراکم زیاد چربی و فشار ناشی از وزن چربی روی پوست باشد، پوست تا حد زیادی خود را بعد از عمل جراحی لیپوماتیک جمع خواهد کرد. در واقع فیبرهایی که بین پوست و عضلات وجود دارد و کلاژن سازی که بعد از لیپوماتیک روی پوست انجام می گیرد بستن گن تا حد بسیار زیادی باعث جمع شدن پوست و لیفت پوست در طی هفته ها و ماه های بعد خواهد شد. در حالی که در صورت لاغری ها و زایمان های مکرر پوست باعث شکستن و نازک شدن شود فرد باید جراحی باز انجام دهد.

مزایای لیپوماتیک

  • تعداد سوراخ های ورودی برای وارد کردن کانولا به زیر سطح پوست محدود می باشد.
  • زمان انجام لیپوماتیک کوتاه است.
  • عوارض نسبت به روش های سنتی کم و ناچیز است.

هزینه لیپوماتیک

یکی از پرسش های شایعی که در مورد لیزر لیپوماتیک مطرح می باشد بحث مقدار هزینه می باشد. بیمار در هر مرکزی که مراجعه می کند باید حتما معاینه شود و حجم میزان چربی اضافه در منطقه مورد نظر محاسبه شود و قد و وزن بیمار حتما باید بررسی شود و در فرمول شاخص توده بدنی قرار گیرد تا قیمت دقیق این کار مشخص شود. بنابراین مهمترین فاکتور مراجعه بیمار به پزشک و معاینه دقیق وی می باشد. همچنین هزینه لیپوماتیک بر اساس موقعیت مکانی و محلی که بیمار برای درمان مراجعه می کند و نوع تخصص پزشک معالج این مقدار هزینه می تواند متفاوت باشد.

عوارض لیپوماتیک

تمام اعمال جراحی مخصوصا اعمال جراحی که در افراد با وزن بالا انجام می شود می تواند همراه با عوارضی مانند آمبولی باشد. کسی این این عمل را انجام می دهد حتما باید جراح باشد. مراجعه به کلینیک هایی که با اسامی مختلف و معمولا پزشکان عمومی و تکنسین ها و حتی متخصصین غیرمرتبط با پیکر تراشی با لیپوماتیک مانند متخصصین زنان و بیهوشی متاسفانه مشغول به کار هستند می تواند عوارض عمل را بسیار بالا ببرد. تمامی مرگ و میر، آمبولی ها و عوارض در مواقعی اتفاق افتاده که این عمل در کلینیک های غیرمجاز و در مطب ها انجام شده باشد.

نکاتی در رابطه با لیپوماتیک

  • این عمل حتما باید در بیمارستان های مجهز انجام شود.
  • کیس این عمل باید به درستی انتخاب شود به طور مثال بیماری با توده بدنی 35 مناسب این عمل نیست.
  • بعد از عمل جراحی سبک زندگی بیمار باید تغییر کند.
  • روزانه 45 دقیقه تا یک ساعت ورزش انجام شود.
  • از رژیم غذایی کم کالری استفاده شود.
  • سبک زندگی قبلی تغییر کند تا نتیجه مورد نظر بدست بیاید.

ابدومینوپلاستی

 

لیفت سینه

 

برچسب گذاری توسط ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + 6 =