درمان قطعی ناباروری

درمان قطعی ناباروری

اکثر افراد در دوره ای از زندگی شان خواهان پدر یا مادر شدن هستند. امروزه درمان قطعی ناباروری دیگر تنها یک آرزوی محال نمی باشد و بسیاری از زوجین نابارور با مراجعه به متخصص نازایی و پیدا کردن راه درست برای درمان ناباروری می توانند صاحب فرزند شوند. ما در این مقاله به درمان های مختلف ناباروری با درصد موفقیت بالا می پردازیم.

آشنایی با مفهوم ناباروری می تواند به زوجین کمک کند تا زمان مراجعه به پزشک و اقدام برای درمان ناباروری را بدانند. ۸۵ درصد از زوج ها در سال اول اقدام برای بارداری موفق می شوند. تنها ۷ درصد از آنها در سال دوم موفق به بارداری می شوند. بنابراین ناباروری به معنای عدم بارداری بعد از ۱۲ ماه رابطه جنسی بدون محافظت می باشد.

درمان قطعی ناباروری

درمان قطعی ناباروری

آموزش روند باردار شدن

در ابتدا باید به زوجین آموزش های لازم داده شود. برای مثال مشکلاتی که بر باروری تاثیر می گذارند و روند باردار شدن به زوجین توضیح داده می شود. همچنین گزینه های درمان ناباروری مختلف به زوجین توضیح داده می شود.

دارودرمانی برای افزایش تخمک گذاری

داروهایی برای تحریک تخمدان ها جهت تولید تخمک بیشتر وجود دارد که در مواردی و با توجه به وضعیت زوجین برای زن تجویز می گردد. این داروها به صورت تزریقی و خوراکی می باشند. یکی از داروهای رایج خوراکی کلومیفن می باشد که یک آنتی استروژن است. این دارو به هیپوتالاموس مغز اثر می کند و به تحریک تخمدان ها و فرایند تخمک گذاری کمک می کند. متداول ترین داروی تزریقی برای افزایش تخمک گذاری گونادوتروپین می باشد.

درمان ناباروری با IUI

در درمان ناباروری با روش IUI نمونه ای از اسپرم مرد گرفته می شود و بهترین اسپرم ها آماده می شوند. به این فرایند شست و شوی اسپرم می گویند. سپس اسپرم های آماده به داخل رحم انتقال داده می شوند و در نزدیک لوله های فالوپ جاگذاری می شوند. این روش بدون درد می باشد و با وسیله یک لوله بسیار باریک و نرم اسپرم به داخل رحم انتقال می یابد. در این روش اسپرم ها باید سالم باشند و تحرک خوبی داشته باشند تا به این ترتیب تخمک بارور شود.

امروزه درمان قطعی ناباروری دیگر تنها یک آرزوی محال نمی باشد و بسیاری از زوجین نابارور با مراجعه به متخصص نازایی و پیدا کردن راه درست برای درمان ناباروری می توانند صاحب فرزند شوند. دکتر بهناز عطار شاکری متخصص زنان و زایمان ، فوق تخصص نازایی با روش های نوینی درمان ناباروری و درمان بیماری های زنان و زایمان طبیعی و زایمان سزارین را انجام می دهند. جهت تعیین وقت مشاوره و مراجعه به پزشک با شماره ۰۲۱۸۸۰۳۲۳۹۶ و ۰۲۱۸۸۰۳۰۳۱۰ و ۰۲۱۴۴۰۷۹۱۳۱ تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

درمان ناباروری با IVF

این روش درمان ناباروری در بسیاری موارد با نام درمان قطعی ناباروری یاد می شود. در این روش در بیرون از بدن زن عملیات لقاح انجام می گیرد. نمونه ای از اسپرم مرد گرفته می شود و با تخمک هایی که از زن گرفته شده است در محیط آزمایشگاهی لقاح صورت می گیرد.

زمانی که لوله های فالوپ آسیب دیده باشند این روش پیشنهاد می گردد. نمونه گیری از تخمک ها مستقیماً از تخمدان ها صورت می گیرد. بعد از عملیات لقاح و بارور شدن تخمک ها، بنا به تشخیص پزشک یک یا چند تخمک بارور شده به رحم انتقال می یابد. این تخمک ها در دیواره رحمی قرار می گیرند و پس از مدت زمان مشخصی تست بارداری صورت می گیرد.

نتیجه گیری

اگر به دنبال درمان قطعی ناباروری هستید بدانید که یک روش مشخص برای همه زوجین وجود ندارد و با توجه به مشکل ناباروری از سوی زن یا مرد یکی از روش های درمان ناباروری انتخاب می گردد. در پروسه درمان ناباروری خونسردی خود را حفظ کنید و صبور باشید و زود ناامید نشوید.

کولپوسکوپی

برچسب گذاری توسط ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش − 5 =