جراحی پروتز سینه

جراحی پروتز سینه

بزرگ کردن سینه با پروتز یکی از شایع ترین اعمال در جراحی زیبایی می باشد . با افزایش سن، بارداری، افزایش و یا کاهش وزن،زمینه های ارثی، کشش جاذبه زمین  و … سینه ها قوام و اندازه خود را از دست می دهند در اثر این تغییرات سینه ها حالت کوچک، شل و آویزان پیدا می کنند . البته در گروه دیگری از بیماران سینه ها از ابتدا کوچک هستند و هیچ رشدی نداشته اند .

در تمام افرادی که این مشکل را دارا می باشند، می توان با استفاده از پروتز سیلیکونی مخصوصی که در بافت پشت پستان قرار می گیرد منجر به افزایش حجم در پستان ها شد .

علاوه بر افزایش سایز سینه با استفاده از پروتز سینه می توان عدم تقارن در اندازه سینه ها را نیز رفع نمود .

از دیگر کاربرد پروتز سینه، بعد از تخلیه پستان به دلیل بیماری سرطان سینه می باشد . با استفاده از پروتز می توان بازسازی سینه را انجام داد تا فرم سینه به حالت اولیه خود بازگردد و منجر به افزایش اعتماد بنفس در این افراد شود .

شایان ذکر است که با استفاده از پروتز سینه نمی توان افتادگی سینه ها را برطرف نمود . این روش تنها به منظور افزایش حجم سینه و فرم دلخواه می باشد . برای بالا بردن سینه با استفاده از لیفت سینه می توان این مشکل را رفع نمایید . جراحی پروتز و لیفت سینه به طور همزمان قابل انجام می باشد .

مراحل جراحی پروتز سینه

از قسمت برش داده شده، جراح وارد فضای پستان می شود و در قسمتی که قرار است پروتز در آن قسمت قرار گیرد پاکتی مناسب با پروتز سینه به وجود می اورد . بعد از ایجاد پروتز داخل این پاکت قرار می گیرد . و بعد از قرار دهی باید اندازه سینه ها از لحاظ تقارن و فرم ظاهری مورد بررسی قرار گیرد .

  • نکات بعد از جراحی پروتز سینه
  • چند ساعت بعد از جراحی با نظر پزشک می توان مرخص شد ولی گاهی نیاز است ۲۴ ساعت در بیمارستان بستری باشید .
  • بعد از انجام این جراحی باید از سوتین مخصوص استفاده شود . مدت زمان استفاده از آن ۴۵ روز می باشد .
  • به منظور کنترل درد می توانید از مسکن استفاده کنید .
  • در دوره بعد از عمل باید به ترتیب ذکر شده توسط جراح خود پروتز های سینه را ماساژ دهید .

با رعایت نکات ذکر شده معمولا چند روز بعد می توانید به فعالیت های روزانه خود باز گردید . در زمینه زمان مناسب برای پروتز سینه حتما با پزشک خود مشورت کنید . بخیه های استفاده شده در این پروتز سینه معمولا به صورت جذبی می باشند و نیاز به کشیدن آن ها نیست . اما اگر قالبت جذب نداشته باشند باید ظرف یک هفته تا ده روز برای کشیدن آن ها به پزشک خود مراجعه نمایید .شایان ذکر است که پروتز ها هیچگونه ممنوعیتی برای شیردهی و یا انجام اعمال سونوگرافی ندارند .

جنس و اندازه پروتز سینه

پروتز سینه انواع مختلفی دارد . این پروتز ها دارای جنس های گوناگون می باشد . از لحاظ فرم ظاهری پروتز ها به دو دسته گرد، آناتومیک که به آن قطره اشکی نیز گفته می شود، تقسیم می گردد .

سطح خارجی پروتز پستان ممکن است صاف و یا خشن باشد . این پروتز ها از لحاظ برآمدگی و سایز می تواند به حالت های استاندارد، متوسط و بسیار بزرگ تقسیم شوند .

مواد داخل پروتز ها

مواد به کار برد در داخل پروتز سینه به دو دسته سیلیکون و یا سالین می باشد . پروتزی که با ژل پر شده است یک روکش سلیکونی دارد و درون آن نیز از ژل سیلیکون می باشد . در پروتز سالین نیز یک روکش سیلیکونی دارد اما داخل آن با سرم سالین نرمال پر می شود .

تکنیک های جراحی سینه در محل قرار گیری پروتز سینه

پروتز سینه را می توان در زیر نسج سینه( زیر غدد سینه)، زیرقسمتی از عضله سینه و یا تمام عضله سینه قرار داد .

برش ها در پروتز سینه

سه برش کلی برای انجام عمل پروتز سینه وجود دارد که شامل :

  • برش بر روی دور هاله سینه
  • برش در قسمت زیر بغل
  • برش در قسمت زیر چین سینه

انتخاب محل برش با توجه به نظر پزشک شما انتخاب می شود . این برش ها با گذر زمان رفع می شود . لازم به ذکر است که از قسمت زیر بغل امکان گذاشتن پروتز های بزرگ وجود ندارد و به منظور قرار دهی پروتز های کوچک استفاده می شود .

جهت دریافت مشاوره از دکتر احمدرضا نصیری، جراح سینه می توانید با شماره ۲۶۶۵۵۸۴۳ تماس تماس حاصل نمایید .

پیج اینستاگرام دکتر احمدرضا نصیری بهترین جراح پروتز سینه

مدت زمان انجام پروتز سینه

به طور کلی عمل بزرگ کردن سینه با استفاده از پروتز سینه بین یک تا دو ساعت به طول می انجامد .

بر اساس صلاح دید جراح و متخصص بیهوشی می توان با استفاده از روش های مختلف بیهوشی اقدام به جراحی نمود . اما اصولا این جراحی تحت بیهوشی عمومی قرار می گیرد .

صحبت های مراجعه کننده یک ماه بعد از جراحی پروتز سینه

نتیجه گیری

یکی از جراحی های زیبایی به منظور افزایش حجم سینه ها انجام عمل پروتز سینه می باشد که به دلیل نتیجه بسیار مناسب مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است . نتیجه این عمل جراحی بعد بلافاصله بعد از عمل قابل مشاهده است اما نتیجه نهایی بعد از رفع تورم قابل رویت می باشد . خطراطی همچون پارگی پروتز سینه و یا کپسوله شدن در پروتز سینه بسیار ناچیز می باشند .

برچسب گذاری توسط , , ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × سه =