بیماری دکرون چیست

تنوسینویت دکرون بیماری درناکی است که تاندون های انگشت شصت مجاور مچ  را تحت تاثیر قرار می دهد. اگر به بیماری دکرون دچار شده اید، هر زمان متوجه شدید دستان خود را مشت کنید که این حرکت مچ شما، با درد همراه است.

اگرچه دلیل قطعی بیماری تنوسینویت دکرون ناشناخته است، هرگونه فعالیت که به حرکت مکرر دست و یا مچ بیانجامد مثل باغبانی، ورزش گلف و یا راکت، بغل کردن کودک می تواند به بد تر شدن و آسیب بیشتر آن کمک کند.

نشانه ها

نشانه های تنوسینویت دکرون عبارتند از:

  • درد در نواحی انگشت شست
  • تورم در نزدیکی شست
  • زحمت و احساس درد در حرکت دادن انگشت شست و مچ دست هنگامی که در حال انجام کاری هستید که نیازمند تکان دادن و یا در دست گرفتن شی هستید.
  • احساس “ناتوانی در حرکت”  یا  “خواب رفتگی”  انگشت شست هنگام حرکت

اگر شرایط بیماری بدون درمان طولانی شد، احساس  درد در انگشت شست پشت ساعد و یا هر دو، به مرور زمان بیش تر خواهد شد. فشار دادن، در دست گرفتن و یا هر حرکت دیگری در انگشت شست و مچ شما باعث تشدید درد می شود.

بیماری دکرون چیست

چه وقت باید به متخصص ارتوپدی

اگر پیش از این سعی در بهبود درد داشته اید اما هنوز با مشکل درد  ویا عملکرد بد اندام  مواجه هستید، با متخصص ارتوپدی  خود مشورت کنید.

از انگشت آسیب دیده استفاده نکنید

سرد نگه داشتن  ناحیه آسیب دیده

استفاده از داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی مانند ایبوپروفن Advil، Motrin IB، و ناپروکسن ((Aleve و …

علل

استفاده مکرر و بیش از حد مچ دست منجر به تنوسیویت دکرون می شود.

تاندون ها ساختارهای طناب شکلی هستند که عضله را به استخوان متصل می کنند. هنگامی که شما گرفتن، چنگ زدن، جمع کردن، چرخاندن یا جابجایی هر چیزی را با دستان خود انجام می دهید، دو تاندون مچ دست و انگشت شست  به طور معمول از طریق تونل کوچک که آنها را به پایه انگشت شصت متصل می کند، می لغزند. تکرار یک حرکت خاص در  روزهای  بعد ممکن است غلاف در اطراف دو تاندون را تحریک کرده، باعث ضخیم شدن و تورم شده و حرکت آنها را محدود می کند.

دیگر علل ابتلا به تنوسینویت عبارتند از

آسیب مستقیم به مچ دست و یا تاندون ها؛ بافت اسکار می تواند حرکت تاندون را محدود کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 12 =